Faux pas z dielne IIHF

Autor: Jozef Kuric | 30.4.2011 o 11:01 | Karma článku: 14,08 | Prečítané:  4179x

To, že si svet mýli Slovensko a Slovinsko, sme si už za tie roky ráčili všimnúť, a dokonca sme si na to aj zvykli. Je to aj trocha pochopiteľné, a určite nie je vhodné sa pohoršovať nad takouto neznalosťou napríklad u obyvateľa štátu Papua-Nová Guinea. Trocha viac to človeka možno nasrdí v prípade človiečika žijúceho niekde v civilizovanom svete, napríklad na takom severoamerickom kontinente.

Ale opäť odpúšťame, (teda aspoň ja), pretože fonetická podobnosť názvov týchto štátnych útvarov môže byť pre anglofónneho človeka dosť mätúca. Pomýliť ho môže dokonca aj zhoda farebných pruhov štátnych vlajok oboch zamieňaných štátov, a ak ešte zohľadníme jeho geografické znalosti, tak sa nad jeho omylom naozaj neoplatí ani mávnuť rukou.

No to, že sa takéhoto faux pas dopustí Medzinárodná hokejová federácia (IIHF), je tak trocha komické a smutné zároveň. IIHF v hornej časti svojej stránky ponúka užívateľovi prehľadný harmonogram jednotlivých zápasov s vlajkami štátov. Slovensko a Slovinsko sú však odlíšené len skratkou SVK a SLO, a to je asi tak všetko, pretože IIHF priraďuje k obom štátom jednu a tú istú vlajku, teda našu. Je pravda, že tento fakt by mohol byť pre nás Slovákov potešujúci, ale v skutočnosti z toho akosi človek nemá radosť, pretože je to minimálne neférové voči Slovincom.

IIHF2.JPG

IIHF3.JPG


Paradoxne na druhej strane z tohto dosť trápneho omylu IIHF vznikol aj celkom úsmevný moment, keď sa v predmetnej infografike dozviete, že Slováci včera odohrali v podstate zápas sami so sebou a dokonca ho vyhrali. Alebo prehrali? Tak teraz neviem.

iihf.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?