Anatómia z ABC (od holuba k človeku)

Autor: Jozef Kuric | 18.6.2011 o 10:45 | Karma článku: 7,87 | Prečítané:  3263x

Dnes sa stále hovorí a píše o potrebe interaktivity vo vzdelávaní a o digitalizácii vyučovania. Táto generácia detí je už naozaj digitálna a je pravdou, že dnešné deti už množstvo informácii získavajú na internete, v zmysle hesla „všetko je na webe". Tak sa ich domácimi učiteľmi stávajú hlavne internetové vyhľadávače a po aktívnejšom získavaní informácií siahajú už pomenej. Pamätníci, spomínate si ako ste informácie získavali v minulosti vy? Ako ste získavali nové poznatky bez možnosti napísať do googla napríklad slová „vtákopysk divný"?

V minulých časoch sa človek mohol tešiť, keď na jeho poličke s knihami ležala aspoň jedna encyklopédia, kde by sa mohol dozvedieť niečo viac. Najideálnejší stav bol vtedy, keď mal človek na skoro každú oblasť jednu encyklopédiu. Fantastické však bolo aj to, keď bol aj hrdým odberateľom časopisu ABC. Tento časopis prinášal množstvo nových poznatkov a ponúkal v podstate aj takú obyčajnú papierovú interaktivitu. Mohli ste si zhotoviť papierové modely všetkého možného, alebo si len tak pre seba vyrobiť nejakú vzdelávaciu pomôcku. Ja osobne som nebol vybavený veľkou trpezlivosťou, a aj tú čo som mal som vždy po chvíli stratil, hlavne keď prsty porazilo lepidlo značky Kanagon.

Čo som však na tomto časopise fakt miloval boli rôzne papierové pomôcky, ktoré mali potom jednoduchým princípom objasňovať prírodné a fyzikálne javy. Mňa osobne zaujímala príroda a tak troška aj anatómia. Nedávno som našiel pár takýchto papierových vzdelávacích hračiek. Niekedy mali pre mňa možno taký význam, ako dnešné pripojenie k internetu. Dokazuje to aj fakt, že som ich aj po 25 rokoch vytiahol na svetlo internetu v zachovalom stave.

holub.jpg

holubb.jpg

sliepka.jpg

sliepkaa.jpg

prasa.jpg

prasaa.jpg

kon.jpg

konn.jpg

zena.jpg

zenaa.jpg

zenaaa.jpg

 

A potom je tu ešte pes - priateľ človeka, no ten to má všetko ešte pred sebou.

pes.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?