Recept na harmonický partnerský vzťah

Autor: Jozef Kuric | 12.7.2011 o 9:35 | (upravené 12.7.2011 o 10:02) Karma článku: 19,12 | Prečítané:  4617x

Receptov na šťastné partnerské spolužitie je naozaj mnoho. Je ich plno na stránkach lifestylových časopisov a internetových magazínov. Väčšinou však takýmto radám chýba reálny základ, pretože často sú ich autormi aj ľudia bez skutočných partnerských skúseností. Takéto rady vznikajú často z čisto zištných dôvodov, ktoré sú motivované len rastúcim predajom časopisov a ziskami z predaja reklamy. A tak ich môže pokojne písať nejaká žubrienka bez životných skúseností, alebo zatrpknutá stará dievka. Pokojne sa za maskou renomovanej poradkyne v oblasti partnerských vzťahov, môže skrývať aj neúspešný spisovateľ z Čabradského Vrbovku. Skutočných overených rád je tak pramálo. Mojim cieľom je však túto medzeru vyplniť. Prečo práve ja? Lebo mám na to všetky predpoklady, veď posúďte sami.

 zdroj:internet

Som človek s identitou a tvárou. Človek z ľudu, žijúci v harmonickom manželstve, obklopený ženami celý svoj doterajší život. Som prvorodený syn, celé detstvo však odkázaný na spoločnosť sestier. Ženatý so ženou pochádzajúcou z troch sestier, vychovávajúci dve dcéry. Muž pracujúci prevažne v ženskom kolektíve, takže presne ten typ muža, ktorý bol formovaný ženami. Nesťažujem sa však, pretože tento babinec okolo mňa mi pomohol pochopiť ženskú dušu, čo mi bolo mimochodom nápomocné aj v budovaní partnerského zväzku a v udržiavaní šťastného manželstva. Tak a teraz tých pár dobrých rád, dôležitých pre harmonický partnerský vzťah.

Odpútajte sa od vlastnej matky

Takže, prvou dôležitou vecou je odpútanie sa muža od svojej matky. A preto, ak sa už milí mužskí kolegovia rozhodnete pre dlhodobejší vzťah, alebo nebodaj manželstvo, zabudnite na velebenie vlastnej matky. Neopovážte sa vysloviť v prítomnosti svojej partnerky alebo manželky vety typu: „ mama varila lepší perkelt, mama linecké cesto nikdy nekupovala, mama žehlila každú stredu". A už vôbec nežiadajte od partnerky, aby vám každé ráno nosila do postele horúce kakao. To je potom rovno začiatok konca.

Nikdy sa nevysmievajte slzám

Nikdy sa nevysmievajte slzám, ktoré vaša polovička vyprodukuje pri nejakom dojímavom romantickom filme. Však to sa stáva aj silným chlapom. Spomeňte si, ako ste revali, keď naši hokejisti získali göteborgské zlato, alebo ako ste sa zadúšali slzami, keď sa Pali Demitra lúčil s reprezentačnou kariérou.

Odhaľte svoju romantickú dušu

Slzy a romantika patria k normálnym prejavom človeka bez rozdielu na pohlavie. Každý skutočný chlap by mal mať v sebe aj dušu romantika. Ženy to skutočne ocenia, a preto upustite od názoru, že sviečky sa zapaľujú len pri veľkoplošnom výpadku elektrického prúdu, keď vyhorí centrálny transformátor. Myslím, že žiadneho chlapa nezabije, keď uvoľní svoje romantické fantázie a zapáli sviečku napríklad pri sledovaní televízneho prenosu finále Ligy majstrov.

Znalosť farieb je dôležitá

Rozšírte si spektrum existujúcich farieb. Nemusíte dosiahnuť znalosti Eskimákov, ktorí vraj rozlišujú viac ako 30 odtieňov bielej. Stačí, keď pochopíte, že neexistuje len modrá a červená farba, ale že náš svet okrášľujú aj blankytná, tyrkysová, lososová alebo koralová.

Nakupujte a buďte štedrí

Tieto svoje novonadobudnuté schopnosti využite aj pri spoločnom nakupovaní. Buďte trocha v obraze aj v módnych trendoch. Keď sa vám polovička ukáže v skúšanom outfite, prejavte trocha záujmu. Uvedomte si, že váš zainteresovaný názor vám môže ušetriť spoločné peniaze. Rozhodnite sa však vždy pre strednú cestu, teda z piatich partnerkou odskúšaných zvrškov, odsúhlaste dva, ktoré potom prezentujte ako darček. Apropo, keď sa už snažíte milovanú osobu obdarovať a zároveň prekvapiť, je nutné si zapamätať, že najnevhodnejšími darčekmi sú izbová kvetina, alebo nedajbože ponorný mixér. Praktickosť musí ísť v takýchto prípadoch bokom. Veď priznajme si, že ani nás mužov nepoteší, keď nás milovaná polovička obdaruje príklepovou vŕtačkou alebo bavlnenými ponožkami z čínskeho obchodu.

Nehovorte, že sa niečo nedá

Nikdy nehovorte nikdy, alebo to sa nedá. Podľa žien sa dá skoro všetko. Ak ženu chcete presvedčiť, že sa to nedá, alebo sa to skutočne nedá, tak to musíte nejako dokázať. Teda dokázať, že sa to naozaj nedá. Najlepším spôsobom je vykonať dlhý rad úmyselne neúspešných krokov, pri ktorých by mala byť presvedčovaná žena prítomná.

Zoznámte sa s funkciami vysávača

Každú ženu musíte presvedčiť aj o tom, že vo vašom vzťahu ste úplne vyrovnaný s rodovou rovnosťou. Preto sa sem tam chyťte vysávača alebo prachovky. To vás naozaj nezabije. Dôležité však je vyvarovať sa konštatovaniam, že ste sa pri upratovaní narobili ako kôň. Že prečo? No jednoducho preto, že tým len potvrdíte namáhavosť domácich prác, alebo by to vaša partnerka mohla pochopiť ako narážku na zle vedenú domácnosť. Keď už sa pustíte do domácich prác, chopte sa niekedy aj varechy. Ak ste v kuchyni úplný manták, začnite najskôr čajom. Ak po týždňovom tréningu zvládnete čaj, s lečom by ste už nemali mať žiadny problém. Ak vám partnerka nedovolí pustiť sa do niektorých domácich prác, akceptáciu rodovej rovnosti dostatočne vyjadríte aj zaradením ružového trička do svojho šatníka. Nevzdávajte sa však ani typicky mužských prác v domácnosti. Vŕtajte, opravujte vodovodné batérie a nebojte sa ani elektriny, veď úraz elektrickým prúdom nemusí byť vždy smrteľný.

Kauza ponožky

Keď už spomíname upratovanie, mám potrebu podotknúť, že často sme my muži obeťami ohovárania zo strany žien, že nedokážeme udržiavať poriadok, že zvliekame svoj zvršky kade-tade. Najmä tie lgendy o použitých mužských ponožkách, sú podľa mňa veľmi preceňovaným mýtom. Na druhej strane je pravda, že použitá ponožka nemôže nahradiť záložku do knihy, a že tento kus oblečenia sa naozaj dostatočne neoperie, ak je do práčky vhodený v tvare ulity slimáka.

Neklamte a nevyhovárajte sa

Po návrate z krčmy žene nikdy neklamte, ani o množstve vypitého alkoholu, ani o vašej opitosti. Ženu naozaj nikdy neoklamete. Uvedomte si, že pri pretvarovaní vyzeráte viac než komicky. Situáciu nezachránite ani vetou „a to si nevidela Fera".

Na svete je len jedna krásna žena

V prítomnosti svojej partnerky nehovorte o iných ženách ako o krásnych, keď už chcete hodnotiť krásu inej ženy, najvhodnejšie bude asi používanie pojmu „sympatická".

No a ešte pár krátkych, ale o to dôležitejších rád na záver: nechrápte, nefrflite, nemľaskajte, nemachrujte, neurážajte sa, nenaliehajte, nemoralizujte, nepoučujte a hlavne nešetrite komplimentmi.

A samozrejme, ak máte potrebu na túto tému verejne niečo povedať, napríklad, keď napíšete takýto článok, dajte ho vždy pred publikovaním odobriť vašej polovičke.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nežná revolúcia

Edward Nowak: Všetko, čo sa nám podarilo dosiahnuť, je zničené. PiS ruinuje túto zem

PiS by si dnes za okrúhly stôl s nami nesadli.

Cesta pri Nitre je po nehode stále uzavretá, polícia začala stíhanie

Nehodu neprežilo dvanásť ľudí z Kolíňan a Jelenca.

Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu

Rozhodovala v Kočnerovej kauze Technopol Servis.


Už ste čítali?