Krátko o maďarských bozkoch a priateľstve v pokušení

Autor: Jozef Kuric | 18.3.2012 o 15:24 | Karma článku: 5,56 | Prečítané:  827x

Boli mladí. Jeden sa chcel podobať na Davida Gahana a toho druhého blonďavá kučeravá hriva predurčovala k tomu, aby sa tváril ako Martin Lee Gore. Dave bol o dva roky starší ako Lee, aj keď ľudia si často mysleli, že je to presne naopak. Príčinou tohto častého omylu bol fakt, že mladší Lee bol viditeľnejší, mal už niečo odfajčené a disponoval aj väčšími skúsenosťami. Asi aj preto mal vždy viac šťastia v „láske", aj keď s láskou to málo pramálo spoločného.

Prišli však dni, keď bolo zrazu všetko inak. Táto zmena sa udiala v susednom Maďarsku. Už v prvý deň pobytu sa na Davida zavesila mladá Maďarka. Gore mal za hranicou zrazu akosi menej šťastia. Možno však boli na vine len jeho slabšie cudzojazyčné zručnosti, alebo fakt, že náruživá Maďarka nemala poruke práve najkrajšiu kamarátku. Lee ju natvrdo nazýval škaredou, čo Dave prekladal ako „szympatikus".

Lee bol však v cudzom prostredí omnoho mĺkvejší ako doma. Ešte viac sa zaťal po tom, čo ich mnohí domáci považovali za Rumunov. To Leeho ukrutne urážalo. Bolo to pochopiteľné, veď kto by chcel byť Rumunom v čase, keď Rumunsko bola ešte väčšia „čierna diera" ako Slovensko. Možno by to prekážalo aj Gahanovi, ale ten v tom čase nevidel priestor na odpor, mal predsa maďarské dievča, rozdávajúce horúce francúzske bozky. Lee však na cezhraničnú lásku úplne rezignoval. Míňal ich spoločné forinty, fajčil cigarety s bielym filtrom, popíjal nie veľmi chutné regionálne pivo a tvoril mlčiaci vrchol slovensko-maďarského trojuholníka.

V posledný večer pobytu dostal Dave ponuku, ktorú by Lee nikdy neodmietol. Davida však ovládol nepokoj, ktorý maskoval tabakovým dymom a sledovaním MTV, nie tej maďarskej, ale vtedy ešte hudobnej televízie. Hoci v okne oproti svietila roztúžená nočná lampa a minúty ubiehali neskutočne rýchlo, Dave tvrdil, že času je dosť. Mal ho až toľko, že pár minút pred polnocou pre istotu zaspal.

V skutočnosti však iba nasilu privieral oči a v pravidelných intervaloch cez úzke štrbiny sledoval Leeho ako fajčí pri otvorenom okne. Videl ho ako hľadí do letnej noci, do okna, za svetlom a ako zápasí so žiadostivosťou, zachraňujúc priateľstvo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?