Zápisky z Maconda - o vládnom programe a pokémonoch

Autor: Jozef Kuric | 16.5.2012 o 14:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  143x

Po včerajšku sa netešíme len z utrpeného víťazstva našich hokejistov, ale aj zo schválenia programového vyhlásenia vlády. Obzvlášť oceňujeme, že nami obdivovanému vládnemu kabinetu sa darí ovládať aj hlasovacie zariadenia opozície. Tento lišiacky gerilový spôsob získavania hlasov protivníka, by s plnou vážnosťou ocenili aj plukovník Aureliano Buendía a Dr. Ernesto Rafael Guevara de la Serna. Nech im dá Boh večnú slávu!

Každopádne už od dnes očakávame svetlejšie zajtrajšky, koniec monzúnových dažďov nad Macondom a aj zníženie DPH z peria amazonských papagájov, galapágskych sušených leguánov a vatikánskych ružencov.

Napriek týmto našim radostiam však máme aj menšie trápenia. Pociťujem obrovskú hanbu, že sme doposiaľ našim družobným politikom a štatutárom posielali všimné iba v listových obálkach, kým v susedných krajinách na tieto účely slúžia už kartónové škatule. Danú vysoko citlivú a ošemetnú situáciu riešime, a už dnes očakávame kontajner plný škatúľ.

Okrem toho nás už niekoľko dní kvária aj neutíchajúce črevné bolesti a hnačky. Vysvetlenie nenachádzajú ani naši šamani a kňazi, pretože božie tresty za zbieranie pokémonov sme si už dávno odpykali. Napriek tomu sa modlíme a sme nadšení, že k podobnému kroku pristúpili aj naši zákonodarcovia.

Macondská kronika vychádza aj tu http://zmaconda.tumblr.com/ .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?