Pekelný telemarketing

Autor: Jozef Kuric | 28.6.2012 o 9:13 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  1569x

Pred niekoľkými rokmi, keď mi môj mobilný operátor pridelil telefónne číslo, som v akejsi dobrej viere súhlasil so zverejnením môjho mena a čísla v telefónnom zozname. Zvyknutý na túto službu spred obdobia mobilnej komunikácie, som sa naivne domnieval, že číslo bude zaujímavé iba pre tých, ktorí túžia po skutočnej komunikácii. Ako sa časom ukázalo, opak bol pravdou. S rozvojom mobilnej komunikácie výrazne expandovalo aj iné odvetvie, a to telemarketing.

Moje prvé stretnutia s pešiakmi tohto biznisu boli naozaj korektné a ja som sa snažil reagovať pokojne a po vypočutí aj slušne odmietať. Keď sa však počet ich atakov zvyšoval, a oni mi už tesne po prijatí hovoru nedovolili ani nadýchnuť sa, nie to ešte zamyslieť sa a odpovedať, zvolil som asertívny prístup, ktorý sa z času na čas zmenil aj na agresívny. Potom sa vždy na určité obdobie odmlčali, aby sa mohli vrátiť s ešte väčším ofenzívnym tlakom.

Bol som nútený prejsť do taktickej defenzívy, loviac všetky tie neznáme telefónne čísla, ukladajúc si ich do adresára mobilného telefónu pod názvom „DEBILI OTRAVNÍ". Bol som presvedčený, že takto som s nimi parádne vypiekol, a že keď sa na displeji objaví „DEBILI OTRAVNÍ", jednoducho nezdvihnem alebo spojenie okamžite zruším.

Nepriateľská strana však moju taktiku asi prečítala, pretože hovory začali prichádzať stále z nových čísiel a bombardovali už aj môj služobný telefón. Hotové peklo, presne ako to od Chucka Plahniuka, ktorý vo svojom zatiaľ poslednom románe Prokletí tvrdí, že všetci zatratenci, ktorí po smrti putujú do horúcich pekiel, sú tam nútení venovať sa telemarketingu. Ich úlohou je v tom najnevhodnejšom čase vyrušovať pozemských klientov, pričom primárnym cieľom nie je predaj a prieskum, ale pokazenie obeda, prerušenia pracovného stretnutia alebo vyrušenie v tých najintímnejších chvíľach.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?