Vreckový sprievodca pre panelákových vŕtačov

Autor: Jozef Kuric | 8.10.2012 o 10:00 | Karma článku: 8,07 | Prečítané:  3167x

Tento manuál vzhľadom na svoj vreckový formát nemôže samozrejme odpovedať na všetky otázky fanúšikov a nadšencov panelákového vŕtania. Je naozaj len základnou rukoväťou pre začiatočníkov, ktorí si k tomuto koníčku ešte len hľadajú cestu a možno ešte ani nevlastnia vhodný prístroj.

Takže krok prvý: Zadovážte si vŕtačku. Keďže našim prioritným materiálom je panel, železobetón, najvhodnejšou alternatívou je vŕtačka s príklepom. Máte problém sa rozhodnúť? Nezúfajte! V každom lepšom obchode vám podobní nadšenci v pozícii predavača veľmi radi poradia.

Keď ste sa už pre túto voľnočasovú aktivitu rozhodli, s krokom číslo dva by nemal byť veľký problém. Takže, rozhliadnite sa po vašom dvojizbovom byte a položte si zásadnú existenciálnu otázku: „Nie je tých poličiek akosi málo?". Ak nadobudnete pocit, že priestor na ďalšiu policu tu stále je, nastal čas na zoznámenie sa so zakúpenou, prípadne zapožičanou príklepkou.

Každý nováčik by sa mal najskôr so svojim nástrojom zoznámiť, poískať ho, pohladiť. Po zapojení do elektrickej siete niekoľkokrát za sebou stlačiť spúšť a opakovane zvyšovať a znižovať otáčky. Skutočného vŕtača musí takéto slastné pradenie vŕtačky upokojovať, pričom tieto pozitívne emócie môžu byť pri samotnom vŕtaní určujúce. Teraz už len založiť vrták, vybrať tú správnu stenu, naznačiť body, ktoré sa o chvíľu zmenia na diery a v ceste k láske na celý život už skutočne nič neprekáža.

vrtanie.jpg

Samozrejme, aby táto záslužná aktivita mala svoj zmysel, musí byť vykonávaná v optimálnom čase. Po desiatej večer je už trocha neskoro a pred šiestou hodinou ráno zase príliš skoro. Ale pol hodina pred desiatou večer a pol hodina po šiestej ráno, je ten najoptimálnejší vŕtací čas. Ak sa aj čas vŕtania dá odložiť, nerobte to! Uvedomte si, že čo sa dá urobiť dnes večer, netreba odkladať na zajtra, a ak ste sa s potrebou vŕtať, prevŕtavať, hĺbiť práve zobudili, majte na pamäti, že ráno je múdrejšie večera. Takže vŕtať treba vtedy, keď je práve chuť.

Ak vám počas vŕtania niekto zvoní pri dverách, alebo do nich už dokonca búši, ignorujte to! Vaše hobby je prosto hlučnou zábavkou a uvedomte si, že každé zbytočné vyrušenie zvonka by mohlo mať pre váš výkon fatálne dôsledky. Ak sa však predsa len necháte vyrušiť a za dverami stojí suseda, matka s vydeseným dojčaťom v náručí, odzbrojte ju otázkou: „Ale pani zlatá, kedy to mám inokedy urobiť?".

Ak vaše neodkladné pracovné povinnosti posunú čas vŕtania na víkend, tak vedzte, že sobota sa na vŕtacie aktivity vôbec nehodí. Organizmus ešte nemusí byť dostatočne aklimatizovaný na domáce prostredie, stresové hormóny z pracovného týždňa ešte neboli z tela vyplavené, a tak úraz a nezdar hrozí po každom zapnutí vŕtačky. Ak už teda vŕtať počas víkendov, tak jedine v nedeľu okolo obeda, napríklad po návrate z nedeľnej bohoslužby.

Ak ste už s vŕtaním začali a vrt sa nevydaril, nezúfajte a jednoducho sa posuňte o pár milimetrov vedľa. V tejto časti tohto krátkeho sprievodcu sa natíska ešte jedna zásadná rada. Snažte sa všetky zmarené pokusy viesť po horizontálnej alebo vertikálnej priamke. Čarom panelákového vŕtania je totižto fakt, že výsledkom vášho nadľudského výkonu môže byť úplne nový útvar, napríklad okienko, alebo pri ešte väčšom nasadení dokonca aj nový dverný otvor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?